top of page

PINNACLES WALK – Zielone szczyty Coromandel


Widok na The Pinnacles ze szlaku trekkingowego Kauaeranga Kauri Trail na półwyspie Coromander na północnej wyspie Nowej Zelandii
Widok na The Pinnacles
Spis Treści:

1) Główne informacje o szlaku Pinnacles Walk

2) Nocleg

3) Mapy

4) Dodatkowe informacje


Złote plaże na półwyspie Coromandel przyciągają corocznie rzesze turystów i nie bez powodu. Niemniej ten piękny rejon ma też do zaoferowania kilka malowniczych szlaków dla tych, którzy zmęczyli się leżeniem na plaży i chcieliby rozruszać nogi. Popularną trekkingową destynacją jest zlokalizowany w dolinie Kauaeranga Valley szlak Kauaeranga Kauri Trail, znany również jako Pinnacles Walk. Wybudowano go na początku XX wieku dla koni transportujących zaopatrzenie dla robotników pracujących przy wycince drzew kauri, wydobyciu żywicy i poszukiwaniach złota.Teraz, gdy olbrzymie kauri są zagrożone wyginięciem, a gorączka złota przeminęła, służy on tym, którzy lubią spędzić aktywnie czas w naturze.


Szlak prowadzi w dużej części wyciosanymi w skale stopniami, wśród palm Nikau i kwitnących na czerwono drzew Rata, po wiszących nad strumieniami mostach, do punktu widokowego na charakterystycznych skałach The Pinnacles, z którego rozpościerają się wprawiające w zadumę widoki na obydwa wybrzeża półwyspu Coromandel.GŁÓWNE INFORMACJE O SZLAKU


🕒 Większość turystów przechodzi Pinnacles Walk w jeden dzień (5-6 godzin, razem 12 km). Niemniej jednak, w grę wchodzi wydłużenie go i nocleg na szlaku.


1. Koniec Kauaeranga Road >> Hydro Camp (idąc wzdłuż Webb Creek Track) – 1,5-2 godziny


2. Hydro Camp >> Pinnacles Hut – 1 godzina


3. Pinnacles Hut >> The Pinnacles – 40 min


👌 Szlak jest bardzo dobrze utrzymany i oznakowany, niemniej warto mieć ze sobą mapę na telefonie.


🌤️ Każda pora roku będzie odpowiednia na przejście szlaku.💪 Poziom trudności szlaku wyceniana jest na średni-łatwy. Niemniej, trzeba być świadomym o następujących kwestiach:

⚠️ Ostatnia część szlaku (między Pinnacles Hut i The Pinnacles) jest eksponowana i wymaga wspinaczki po drabinkach, kamieniach i roślinności.


⚠️ Zalecane jest zabranie ze sobą butów o dobrej przyczepności na śliskie fragmenty szlaku, których jest sporo (również w niższych partiach ścieżki).NOCLEG


🏠 Ci, którzy zdecydują się na nocleg na szlaku, mogą spędzić go w bardzo przyjemnym schronisku Pinnacles Hut. Chociaż chata wyposażona jest w 80 łóżek, pamiętać należy o dokonaniu rezerwacji z wyprzedzeniem przez stronę internetową DOC lub w Kauaeranga Visitor Centre. Goście mają dostęp do toalet, zimnego prysznica, oświetlenia, grilla, kuchenek gazowych i podstawowych przedmiotów kuchennych. W trakcie zimniejszych dni ogrzać się można przy kominku. Każde z łóżek ma materac, do nas należy jedynie przyniesienie w plecaku śpiwora. W nocy pod chatą nasłuchiwać można odgłosów wydawanych przez kiwi i sowice ciemnolice.


⛺ 5 minut od Pinnacles Hut, ulokowane jest pole namiotowe Dancing Camp Campsite z miejscem na cztery namioty. Rezerwacja miejsca jest również wymagana.


🚌 W dolinie Kauaeranga Valley, przy początku szlaku, ulokowane jest dziewięć pól kempingowych, na których można spać w namiocie, samochodzie lub kamperze. Na wszystkich obowiązuje rezerwacja miejsc przez stronę DOC lub Kauaeranga Visitor Centre.


MAPY


🗺 Mapa topograficzna online.


🚶🏿 Ślad szlaku w aplikacji AllTrails.


📍 Poniżej lokalizacja początku The Pinnacles/Kauaeranga Kauri Trail.


DODATKOWE INFORMACJE


🌐 Oficjalna strona szlaku.


🛣️ Dojazd samochodem do początku szlaku prowadzi z miejscowości Thames do Kauaeranga Visitor Centre po drodze asfaltowej, a następnie po dobrej jakości drodze szutrowej.22 views0 comments
bottom of page