top of page
DSC04583.jpeg

Dziewicze jezioro Dumb-bell Lake [Atrakcje okolic Twizel i Lake Ohau]

Zaktualizowano: 6 maj

Widok na skalne szczyty górskie oraz pokryte trawami zbocza, na pierwszym planie tabliczka przy szlaku pieszym wskazująca kierunki szlaków na ścieżce do Lake Dumbell Dumb-bell nieopodal Twizel, nad jeziorem Lake Ohau w Canterbury na wyspie południowej Nowej Zelandii
Początek wymagającego odcinka szlaku

Ukryte nieodpodal Twizel, za stokami narciarskimi Ohau Ski Field, otoczone szczytami Alp Południowych Nowej Zelandii, jezioro Dumb-bell Lake to pięknie położona oaza spokoju, do której dotarcie nie jest jednak lekkie i przeznaczone dla doświadczonych górołazów.

PODSTAWOWE INFORMACJE O TRASIE DO DUMB-BELL LAKE


🕒 Czas przejścia tego szlaku to 5-7 godzin (12 km) w jedną stronę.💪 Pierwsza połowa szlaku jest średniej trudności, jedynym prawdziwym wyzwaniem jest podejście powoli nabierającym wysokości zboczem aż do wyjścia z lasu przy Freehold Creek. Od tego momentu szlak jest znacznie bardziej wymagający i na połowie jego długości brak jako takiej ścieżki, a oznaczenie jest tylko częściowe. Do pokonania są wysokie trawy tussocku oraz strome rumowiska i piargi. Druga część szlaku przeznaczona jest dla osób doświadczonych w poruszaniu się po górach i nawigacji.↕️ Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem szlaku to ok. 1340 metrów.

💡 Jeżeli nie masz czasu na cały szlak do Dumb-bell Lake, warto przejść nawet tylko do wyjścia z lasu przy Freehold Creek (Freehold Creek bushline), gdzie ma się widoki na piękne szczyty, pod którymi wiedzie dalej szlak – 3-4 godz. w jedną stronę, więcej informacji tutaj.🌤️ Aktualne warunki na szlaku oszacujesz na podstawie webcamów z pobliskiego ośrodka narciarskiego oraz oficjalnej prognozy pogody dla tej lokalizacji.

☃️ W trakcie zimniejszej części roku (zima i wczesna wiosna) – na szlaku występuje śnieg, lód i istnieje zagrożenie lawinowe. Przed wyjściem w góry sprawdź informacje o warunkach lawinowych na tej stronie.⛷️ Zimą do Dumb-bell Lake można wybrać się na nartach ski-tourowychwięcej informacji tutaj.

MAPY OKOLIC LAKE OHAU


🗺 Tutaj znajdziesz bardzo dobrej jakości mapę topograficzną online całej Nowej Zelandii, w tym okolic Lake Ohau i Dumb-bell Lake – możesz ją wydrukować lub zapisać w pliku pdf.Pełen przebieg trasy do Dumb-bell Lake (nie gwarantuję 100% dokładności).NOCLEG NAD DUMB-BELL LAKE


Na szlaku do Dumb-bell Lake jedyną opcją noclegową jest namiot, który można rozbić na całej długości szlaku, bez żadnych opłat. Oczywiście, jednym z najlepszych miejsc na obozowisko będzie samo Dumb-bell Lake, w którym zaczerpnąć można wody, czy wziąć kąpiel po trudach dnia na szlaku.

JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH NOWEJ ZELANDII?


☎️ W związku z brakiem zasięgu sieci komórkowej na trasie do Dumb-bell Lake, zaleca się zabranie ze sobą urządzenia typu Garmin Inreach lub Iphone z funkcją „Emergency SOS via satellite” (dostępna od modelu iPhone 14). Umożliwiają one kontakt ze służbami ratowniczymi za pomocą satelity.⚠️ Przed wyjściem na szlak, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej, który jest eksponowany, mało uczęszczany, którym będziesz przemierzał kilka dni lub na którym będziesz sam, warto zostawić wypełniony plan wycieczki zaufanej osobie.🩺 Będąc w Nowej Zelandii na wakacjach, nie zapomnij o zakupie dobrego ubezpieczenia, które pokryje np. ewentualne koszty leczenia i ewakuacji przez służby ratownicze.💊 Zabierz ze sobą podstawową apteczkę na wypadek mniejszych i większych kontuzji – przeczytaj o tym co warto spakować do plecaka na stronie lokalnej organizacji górskiej.

DODATKOWE INFORMACJE
🚾 Na szlaku brak toalet.🍔 Najliższa restauracja znajduje się w Lake Ohau Lodge.
Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Pełny inspiracji i informacji, które pomogą Ci w przygotowaniach do wymarzonej podróży.

Newsletter Podróży Bez Sygnału!

 
bottom of page