top of page

DUMB-BELL LAKE – odkrywamy okolice Twizel i Lake Ohau


Widok na skalne szczyty górskie oraz pokryte trawami zbocza, na pierwszym planie tabliczka przy szlaku pieszym wskazująca kierunki szlaków na ścieżce do Lake Dumbell Dumb-bell nieopodal Twizel, nad jeziorem Lake Ohau w Canterbury na wyspie południowej Nowej Zelandii
Początek wymagającego odcinka szlaku

Ukryte nieodpodal Twizel, za stokami narciarskimi Ohau Ski Field, otoczone szczytami Alp Południowych Nowej Zelandii, jezioro Dumb-bell Lake to pięknie położona oaza spokoju, do której dotarcie nie jest jednak lekkie i przeznaczone dla doświadczonych górołazów.


Spis Treści:

1) Podstawowe Informacje

2) Mapy

3) Nocleg

4) Dodatkowe InformacjePODSTAWOWE INFORMACJE O SZLAKU🕒 Czas przejścia tego szlaku to 5-7 godzin (12 km) w jedną stronę.


💪 Pierwsza połowa szlaku jest średniej trudności, jedynym prawdziwym wyzwaniem jest podejście powoli nabierającym wysokości zboczem aż do wyjścia z lasu przy Freehold Creek. Od tego momentu szlak jest znacznie bardziej wymagający i na połowie jego długości brak jako takiej ścieżki, a oznaczenie jest tylko częściowe. Do pokonania są wysokie trawy tussocku oraz strome rumowiska i piargi. Druga część szlaku przeznaczona jest dla osób doświadczonych w poruszaniu się w górach i nawigacji.


💡 Jeżeli nie masz czasu na cały szlak do Dumb-bell Lake, warto przejść nawet tylko do wyjścia z lasu przy Freehold Creek (Freehold Creek bushline), gdzie ma się widoki na piękne szczyty, pod którymi wiedzie dalej szlak – 3-4 godz. w jedną stronę, więcej informacji tutaj.


⛷️ Zimą do Dumb-bell Lake można wybrać się na nartach ski-tourowychwięcej informacji tutaj.


☃️ W trakcie zimniejszej części roku – na szlaku występuje śnieg, lód, zagrożenie lawinowe. Przed wyjściem w góry należy sprawdzić informacje o warunkach lawinowych na tej stronie.


↕️ Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem szlaku to ok. 1340 metrów.


🌤️ Aktualne warunki na szlaku oszacujecie na podstawie webcamów z pobliskiego ośrodka narciarskiego oraz oficjalnej prognozy pogody dla tej lokalizacji.

☎️ Zaleca się zabranie ze sobą na szlak lokalizatora satelitarnego typu Garmin Inreach lub Iphone z funkcją Emergency SOS.MAPY


🗺 Mapa topograficzna online.


📌 Poniżej pełen przebieg szlaku (nie gwarantuję 100% dokładności).


NOCLEG


Na szlaku do Dumb-bell Lake jedyną opcją noclegową jest namiot, który można rozbić na całej długości szlaku, bez żadnych opłat. Oczywiście, jednym z najlepszych miejsc na obozowisko będzie samo Dumb-bell Lake, w którym zaczerpnąć można wody, czy wziąć kąpiel po trudach dnia na szlaku.


🏠 Po lub przed trekkingiem zatrzymać można się na noc nieopodal w Lake Ohau Lodge. Hotel ma w swojej ofercie również pole kempingowe. W pobliżu funkcjonuje ponadto pole kempingowe Lake Middleton Campsite.DODATKOWE INFORMACJE


🌐 Oficjalna strona szlaku.


🚾 Na szlaku brak toalet.


🍔 Najliższa restauracja znajduje się w Lake Ohau Lodge.8 views0 comments
bottom of page