top of page
DSC04583.jpeg

Panoramiczne Widoki Na Lake Wanaka i Hawea [Isthmus Peak Track]

Zaktualizowano: 9 maj

Widok ze szlaku pieszego Isthmus Peak Track na jezioro Lake Hawea nieopodal miejscowości Wanaka na południowej wyspie Nowej Zelandii w Alpach południowych
Lake Hawea (fot. Paweł Wawrzosek)

Isthmus Peak Track to szlak, który znajduje się w prawie każdym przewodniku turystycznym po Nowej Zelandii. Nie bez powodu – Rozpościerające się z niego panoramiczne widoki na Alpy Południowe oraz jeziora Lake Wanaka i Hawea to argument, który z łatwością przekonuje miłośników wędrówek do tego niemal całodziennego trekkingu.

PODSTAWOWE INFORMACJE O ISTHMUS PEAK TRACK


🕒 Przejście 8 km szlaku w jedną stronę zajmie wam ok. 5-7 godz.💪 Szlak wyceniam na średnio-trudny. Nie ma tu wielu płaskich odcinków, ale nie jest to też nadzwyczaj stromy szlak.↕️ Różnica wysokości między początkiem szlaku a szczytem to ok. 1000 metrów.🧰 Szlak jest bardzo dobrze utrzymany i oznaczony.❄️ W trakcie zimniejszej części roku na szlaku występuje śnieg i lód. Momentami potrafi być bardzo ślisko, zalecane jest zabranie raczków turystycznych. Polecam kontakt z Mount Aspiring National Park Visitor Centre przed wyruszeniem na szlak, z pytaniem o panujące na nim warunki.

🚴 Na szlaku można również poruszać się na rowerze – super pomysł na wymagający wypad rowerami górskimi.🚾 Na szlaku brak toalet.
⚠️ Zakaz wstępu na szlak corocznie od 20 listopada do 20 grudnia.


🔫 Marzec – Maj: W związku z sezonem polowań na obszarze gdzie znajduje się szlak, zalecane jest noszenie ubrań o jaskrawych kolorach.
MAPY SZLAKU I OKOLIC LAKE WANAKA


🗺 Bardzo dobra mapa topograficzna online całej Nowej Zelandii – możesz ją wydrukować lub zapisać w pliku pdf.🚶🏿 Ślad szlaku w aplikacji AllTrails.📍 Lokalizacja początku szlaku.CZY MOGĘ NOCOWAĆ NA ISTHMUS PEAK TRACK?


⛺ Trekking przedłużyć można o wędrówkę wzdłuż Glen Dene Ridge Track do Matatiaho Conservation Area, gdzie dozwolone jest rozbicie namiotu – więcej informacji tutaj.🚫 Rozbijanie namiot przy Isthmus Peak Track i poza Matatiaho Conservation Area, jest zabronione – własność prywatna.

JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO NA SZLAKU?


⚠️ Przed wyjściem na szlak warto zostawić plan wycieczki zaufanej osobie.
🩺 Będąc w Nowej Zelandii na wakacjach, nie zapomnij o zakupie dobrego ubezpieczenia, które pokryje np. ewentualne koszty leczenia i ewakuacji przez służby ratownicze.💊 Zabierz ze sobą podstawową apteczkę na wypadek mniejszych i większych kontuzji – przeczytaj o tym co warto spakować do plecaka na stronie lokalnej organizacji górskiej.
Powiązane posty

Zobacz wszystkie

コメント


Pełny inspiracji i informacji, które pomogą Ci w przygotowaniach do wymarzonej podróży.

Newsletter Podróży Bez Sygnału!

 
bottom of page