top of page
DSC04583.jpeg

Kepler Track Great Walk – Fiordland National Park

Updated: Feb 2


Zejście po grzbiecie górskim w kierunku Iris Burn na pieszym szlaku trekkingowym Kepler Track Great Walk w Parku Narodowym Fiordland National Park na południowej wyspie Nowej Zelandii
Zejście w kierunku Iris Burn

Szlak Kepler Track, dzięki oszałamiającym widokom, jakie oferuje, jest jedną z głównych atrakcji Fiordland National Park. Łatwy i przyjemny start nad jeziorem Lake Te Anau, męczące podejście, satysfakcjonujący trawers wzdłuż kamienno-trawiastych gór Kepler Mountains z widokami na fiord i długi leśny finisz z wizytą nad jeziorem Lake Manapouri. Ten szlak trzeba przejść przynajmniej w części.


Spis Treści:

2) MapyGŁÓWNE INFORMACJE O KEPLER TRACK🕒 Cały szlak to 60 km pętla, której przejście może zająć od 2 do 4 dni, w zależności od wytrzymałości fizycznej i indywidualnych potrzeb.

📏 Odległości na szlaku (rozwiń)

💪 Szlak jest zaliczany do średnio wymagających. Najtrudniejszym momentem jest strome podejście i zejście z górskiego odcinka szlaku.


↕️ Różnice wysokości – 1200 m między najniższym i najwyższym punktem szlaku.


🌤️ Warunki na szlaku o różnych porach roku:

☀️ Lato (rozwiń)

- Dobra pogoda – jednak zawsze trzeba być przygotowanym na deszcz.

- Dużo turystów na szlaku.

- Wymóg rezerwacji schronisk i pól namiotowych.

🍂 Wiosna i jesień (rozwiń)

❄️ Zima (rozwiń)

🧰 W sezonie letnim szlak utrzymany jest bardzo dobrze.


📞 Przed wyjściem na szlak zawsze warto zapytać o panujące warunki i prognozę pogody w Fiordland National Park Visitor Centre.


📚 W zaplanowaniu wyprawy bardzo pomocna będzie broszura Great Walks Kepler Track – plan and prepare oraz pozostałe materiały i informacje dostępne na stronie DOC.MAPY FIORDLAND NATIONAL PARK🚶🏿 Ślad szlaku w aplikacji AllTrails.


📍 Poniżej lokalizacja początku szlaku.


NOCLEG NA KEPLER TRACK


Na szlaku do wyboru mamy nocleg w schroniskach lub pod namiotami.

🏠 Schroniska (rozwiń)

Schroniska na tym szlaku należą do najlepiej wyposażonych w Nowej Zelandii. Poza miejscem do spania na materacu nie zabraknie w nich kominka, kuchenki, oświetlenia, toalety ze spłuczką, czy bieżącej wody (dostęp do tych luksusów jest ograniczony poza sezonem). Schroniska na Kepler Track to: - Luxmore Hut - Iris Burn Hut - Moturau Hut Alternatywą jest też spanie w Shallow Bay Hut na pobocznym szlaku (brak wyposażenia, poza materacami). 💰 Kliknij nazwę schroniska, aby sprawdzić koszty noclegu i dokonać rezerwacji – wymagana z dużym wyprzedzeniem w sezonie letnim.

Pola namiotowe (rozwiń)TRANSPORT NA KEPLER TRACK


🅿️ Posiadając własny środek transportu, najprościej rozpocząć będzie szlak z Kepler Track car park gdzie zostawić można samochód na czas trwania trekkingu. Jest też możliwość wejścia na szlak z Rainbow Reach Car Park. Ze względów bezpieczeństwa lepiej będzie zostawić auto na pierwszym z parkingów. Częściej kręcą się tam ludzie, przez co istnieje mniejsze prawdopodobieństwo włamania do auta, co zdarza się w tak turystycznych miejscach. Samochód można również zostawić w Te Anau i dojść do początku szlaku pieszo (ok. 1 godz, 5 km).


📦 Jeżeli potrzebujemy, aby przetransportowano samochód z jednego parkingu na drugi, zajmują się tym lokalne firmy (np. Easy Hike).


⛴ Do Rainbow Reach Car Park z Te Anau dostarczyć może was autobus firmy Tracknet, zaś na trasie Te Anau – Brod Bay Campsite pływa water taxi.


🚁 Ostatnim sposobem dotarcia na szlak, a dokładniej do Luxmore Hut, jest transfer helikopterem. Oto kilka firm oferujących takie usługi:


👇👇👇


DODATKOWE INFORMACJE🚾 Na tym szlaku toalety znajdują się tylko przy schroniskach, polach namiotowych i schronach.


☕ 🍔 Na szlaku brak sklepików czy restauracji.


🦇 W niedalekiej odległości od Luxmore Hut znajdują się dostosowane do zwiedzania przez turystów jaskinie Luxmore Caves.


🏊 20 minut spacerem od Iris Burn Hut nacieszymy oczy wodospadem Iris Burn Falls, można tam też się wykąpać w orzeźwiająco zimnej wodzie.

💡 Nie mając czasu na cały szlak, warto zastanowić się nad jednodniowym wypadem do Luxmore Hut.


👔 Osoby, które mają braki w sprzęcie trekkingowym, mogą wypożyczyć go w Bev’s Tramping Gear Hire w Te Anau.

.

RELACJA Z PRZEJŚCIA (rozwiń)Pełny inspiracji i informacji, które pomogą Ci w przygotowaniach do wymarzonej podróży.

Newsletter Podróży Bez Sygnału!