top of page
DSC04583.jpeg

Mt Burns Tarns Track – w głębi Fiordland National Park

Updated: Feb 7


Stawy górskie Mt Burns Tarns wśród trawiastych wzgórz w Parku Narodowym Fiordland na południowej wyspie Nowej Zelandii
Mt Burns Tarns

Mt Burns Tarns Track to bardzo krótki oraz w miarę łatwy szlak nad urokliwe górskie stawy z widokami na położone poniżej jeziora i trawiaste polany w mało uczęszczanej przez turystów części Fiordland National Park, która ma jednak dużo do zaoferowania – więcej informacji o wielu szlakach tej okolicy znajdziecie na stronie Department of Conservation.


PODSTAWOWE INFORMACJE O SZLAKU


🕒 Mt Burns Tarns Track to jedyny ok. 1 km szlaku i 45 minut wędrówki w tę i z powrotem.


💪 Szlak jest stosunkowo łatwy, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, iż w przypadku opadów deszczu jest bardzo śliski i błotnisty.


🚗 Do szlaku prowadzi droga szutrowa, która nie jest odpowiednia dla dużych samochodów, w tym kamperów.🥾 Osobom ciekawskim i obeznanym w górach proponuję kontynuację wędrówki poza szlakiem (jest to legalne) po trawiastych zboczach na trzy najbliższe bezimienne szczyty (zwane dalej, podług ich wysokości, szczytami 1476, 1465 i 1528), z których zobaczyć można m.in. jezioro Green Lake. Odradzam wycieczki w śliskich deszczowych warunkach (opis trasy poniżej w Relacji z przejścia).MAPY🚶🏿 Ślad szlaku w aplikacji AllTrails.


📌 Poniżej lokalizacja szlaku na Mapach Google.

.

📖 RELACJA Z PRZEJŚCIA (rozwiń)12 views0 comments

Pełny inspiracji i informacji, które pomogą Ci w przygotowaniach do wymarzonej podróży.

Newsletter Podróży Bez Sygnału!

 
bottom of page