top of page
DSC04583.jpeg

Mistyczna jaskinia Den of Nargun [Atrakcje East Gippsland]

Zaktualizowano: 6 maj

Jaskinia Deadcock Den na szlaku Den of Nargun Loop Walk w Parku Narodowym Mitchell River National Park w Gippsland w stanie Victoria w Australii
Jaskinia Deadcock Den

W malowniczym East Gippsland, zaledwie 40 minut drogi od Bairnsdale, znajduje się urokliwy szlak idealny dla każdego miłośników przyrody i aborygeńskiej historii. To właśnie tutaj, w głębi stromego wąwozu, zobaczyć można Den of Nargun – tajemniczą jaskinię pełną legend, w której skrywa się urokliwy wodospad.Przejdź szlak w dolinie Woolshed Creek Valley nad brzegi tętniącej życiem rzeki Mitchell River, gdzie zobaczysz panoramę Mitchell River National Park oraz Deadcock Den, skarby Australii znajdujące się poza utartą turystyczną ścieżką.

1. Podstawowe informacje o szlaku do Den of Nargun.


🔀 Szlak można przejść na dwa sposoby:


🥾 Pętla (przez Mitchell River Track):

Dystans – ok. 3 km

Czas przejścia – ok. 1 – 1,5 godz.

Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem szlaku – ok. 119 m🥾 Krótka wersja szlaku (z parkingu do jaskini i z powrotem):

Dystans – ok. 1,8 km

Czas przejścia – ok. 35 min.

Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem szlaku – ok. 73 m

💪 Szlak odpowiedni dla większości osób, nie jest trudny, jednak trzeba być świadomym, że do pokonania jest kilka stromych odcinków prowadzących po skalnych stopniach, które mogą być bardzo śliskie.🧺 Przy parkingu przygotowano miejsca do piknikowania. Jest tu też zadaszone schronienie, grill, oraz miejsce na ognisko.🍦 Sklepik z lodami, napojami, etc. znajduje się niecały 1 km od parkingu, na polu namiotowym Echo Bend Camping Park.

🚾 Toalety znajdują się na parkingu przy początku szlaku.

🚗 Mimo tego, że droga dojazdowa Wallers Rd jest drogą szutrową, dojazd na parking przy szlaku nie będzie stanowił problemu dla normalnego samochodu osobowego. Należy jednak przygotować się na kilka porządnych dziur.💡 Jeżeli jesteście zainteresowani kulturą aborygeńską, sprawdźcie informacje na temat szlaku Bataluk Cultural Trail, którego częścią jest Den of Nargun.
Las na szlaku Den of Nargun Loop Walk w Parku Narodowym Mitchell River National Park w Gippsland w stanie Victoria w Australii
Den of Nargun Loop Walk

2. Mapa szlaku do Den of Nargun.🚶🏿 Ślad szlaku w aplikacji AllTrails.📌 Lokalizacja początku szlaku.3. Historia Den of Nargun i Aborygenów z East Gippsland.


Jaskinia Den of Nargun jest bardzo ważnym kulturowo miejscem dla aborygeńskiej ludności Gunaikurnai. W czasach przed zasiedleniem Wiktorii przez białego człowieka jedynie kobiety mogły przebywać w Den of Nargun oraz dolinie Woolshed Creek. Według historyków, w miejscach tych odbywały się najprawdopodobniej ceremonie inicjacyjne kobiet. Do dnia dzisiejszego mężczyźni pochodzący z plemienia Gunaikurnai przestrzegają zakazu wstępu na te obszary.

Jeżeli zaś chodzi o nazwę miejsca, wiąże się ona z opowiadaną setki lat temu przy ogniskach historii o zamieszkującym jaskinię stworzeniu, znanym jako Nargun, które było w połowie człowiekiem a w połowie kamieniem. Miało ono porywać dzieci, które pod nieuwagę dorosłych oddalały się od obozowiska i chodziły do jaskini. Legenda głosi, że potwora nie dało ranić się, ani włócznią, ani bumerangiem.Historiom opowiadanym przez lokalną ludności może i trudno wierzyć, ale prawdą jest to, że jaskinia Den of Nargun otoczona jest mistyczną aurą, którą nie jeden z was wyczuje w trakcie wizyty w niej.Szlak Den of Nargun Loop Walk w Parku Narodowym Mitchell River National Park w Gippsland w stanie Victoria w Australii
Den of Nargun Loop Walk

19 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Pełny inspiracji i informacji, które pomogą Ci w przygotowaniach do wymarzonej podróży.

Newsletter Podróży Bez Sygnału!

 
bottom of page