top of page
DSC04583.jpeg

Niezwykły Dorrigo National Park [Szlak Wonga Walk]

Zaktualizowano: 6 maj

Dwójka turystów siedząca na kamieniach przy stawie do którego spływa woda z wodospadu Crystal Shower Falls na szlaku Wonga Walk, dookoła roślinność Parku Narodowego Dorrigo National Park w NSW w Australii
Wodospad Crystal Shower Falls

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO lasy deszczowe Dorrigo National Park, znajdujące się godzinę jazdy od Coffs Harbour, to punkt na mapie Australii, którego nie chcecie przeoczyć. Panujący tutaj klimat podzwrotnikowy przyczynił się do powstania egzotycznego miejsca wypełnionego zachwycającą florą i fauną, a to wszystko w towarzystwie wodospadów.

W jaki sposób doświadczyć tego wszystkiego? Moim zdaniem, najlepiej zawiązać dobrze buty i wyruszyć na Wonga Walk. Szlak ten znajduje się w całości w gęsto zarośniętym lesie Gondwany i jest przystosowany tak dla dorosłych jak i dzieci.

GŁÓWNE ATRAKCJE DORRIGO NATIONAL PARK


✅ Skywalk lookout – punkt widokowy wysoko nad koronami drzew z widokiem na park narodowy Dorrigo.Niezwykle bujna roślinność.✅ Drzewa, których pnie przyjmują dziwaczne formy (tzw. korzenie szkarpowe), obrośnięte piękną, choć często zabójczą dla żywicieli, roślinnością (strangler fig).

Wodospad Crystal Shower Falls.✅ Zawieszona wśród drzew kładka Walk with the Birds boardwalk, ułatwiająca obserwację licznego ptactwa (128 gatunków).✅ Dorrigo Rainforest Centre z wystawą muzealną, kawiarnią i sklepem z pamiątkami.Wszystkie powyższe atrakcje zobaczysz na szlaku Wonga Walk.

PODSTAWOWE INFORMACJE O WONGA WALK


🕒 Czas przejścia to ok. 2-3 godziny (6,6 km).💪 Trudność szlaku: łatwy🧰 Szlak Wonga Walk jest bardzo dobrze utrzymany i oznaczony.

🚶🏿 Mapa szlaku Wonga Walk w aplikacji AllTrails.📌 Wonga Walk rozpoczyna się w Dorrigo Rainforest Centre.

39 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Pełny inspiracji i informacji, które pomogą Ci w przygotowaniach do wymarzonej podróży.

Newsletter Podróży Bez Sygnału!

 
bottom of page