top of page
DSC04583.jpeg

Lirogony i Kangury na Szlaku Waterfall Walking Track [Park Narodowy Kościuszki]

Zaktualizowano: 6 maj


Ścieżka szlaku Waterfall Walking Track w Parku Narodowym Kościuszki w NSW w Australii, dookoła ścieżki drzewa eukaliptusowe
Szlak Waterfall Walking Track

Waterfall Walking Track to jeden z najłatwiejszych szlaków w Parku Narodowym Kościuszki. Wybierzcie się na spacer po szlaku, aby spotkać skaczące wśród krzewów głodne zieleni kangury i kryjące się pomiędzy drzewami lirogony. Jeśli zaś nie macie problemu ze skakaniem po ogromnych głazach, będziecie mogli nacieszyć się widokami na wyjątkowy krajobraz niższych partii tego parku, z mnóstwem nagich, powyginanych i przez to upiornie wyglądających drzew eukaliptusa.

1. Podstawowe informacje o szlaku Waterfall Walking Track.


🕒 Czas przejścia

2 godziny.

📏 Dystans

Około 6 km.

🌤️ Warunki

Zimą, przy dużych opadach śniegu, wyjście na szlak bez rakiet śnieżnych może być mało przyjemne. Wypożyczalnia sprzętu w Jindabyne.

💪 Poziom trudności

Łatwy. Lekkie wzniesienia i spadki.

💰 Wstęp do Parku Narodowego

Wymagany zakup biletu wstępu do Parku Narodowego. Więcej informacji na stronie Parku. Szlak otwarty przez cały rok.


2. Mapy Kosciuszko National Park.


Ślad szlaku Waterfall Walking Track.📍 Lokalizacja początku szlaku.


3. Dodatkowe informacje dla odwiedzających Kosciuszko National Park.ℹ️ Centrum informacyjne dla turystów w Jindabyne – Snowy Region Visitor Centre.


🌤️ Strona z aktualną prognozą pogody Australijskiego Biura Meteorologicznego.
4. Jak zadbać o bezpieczeństwo w Parkach Narodowych Australii?


☎️ W związku z możliwym brakiem zasięgu sieci komórkowej w Kosciuszko National Park, zaleca się zabranie ze sobą na szlak urządzenia typu Garmin Inreach lub Iphone z funkcją „Emergency SOS via satellite” (dostępna od modelu iPhone 14). Umożliwiają one kontakt ze służbami ratowniczymi za pomocą satelity.⚠️ Przed wyjściem na szlak, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej, który jest eksponowany, mało uczęszczany, którym będziesz przemierzał kilka dni lub na którym będziesz sam, warto zostawić wypełniony plan wycieczki zaufanej osobie.💊 Zabierz ze sobą podstawową apteczkę na wypadek mniejszych i większych kontuzji – przeczytaj o tym co warto spakować tutaj.🩺 Będąc w Australii na wakacjach, nie zapomnij o zakupie dobrego ubezpieczenia, które pokryje np. ewentualne koszty leczenia i ewakuacji przez służby ratownicze.
29 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Pełny inspiracji i informacji, które pomogą Ci w przygotowaniach do wymarzonej podróży.

Newsletter Podróży Bez Sygnału!

 
bottom of page