top of page
DSC04583.jpeg

Red Tarns Track - stawy z widokiem na Mount Cook National Park

Updated: Dec 15, 2023


Widok na szlak Red Tarns Track i doliny w której mieści się miejscowość Mt Cook Village w Parku Narodowym Aoraki Canterbury na południowej wyspie Nowej Zelandii Aply południowe, dookoła zaśnieżone góry the divide, szczyty Mt Sefton, łańcuch górski Sealy Range
Widok na szlak i Mt Cook Village

Jeżeli chcielibyście pochodzić po górach w trakcie pobytu w Parku Narodowym Aoraki/Mt Cook, ale nie macie czasu lub siły na wymagający szlak do Sealy Tarns i Mueller Hut, Red Tarns Track będzie idealnym rozwiązaniem na szybkie wyjście w góry. Nie tylko widoki na dolinę, w której leży Mt Cook Village, ale również lodowce schodzące po zboczach Mt Sefton, no i oczywiście Mount Cook Range wraz ze szczytem Aoraki/Mt Cook. Szlak kończy się na pięknie usytuowanych stawach górskich. Idealne miejsce do zadumy, w szczególności podczas zachodu słońca.


Spis Treści:

2) Mapy.


Panorama Parku Narodowego Aoraki/Mt Cook w Canterbury na południowej wyspie nowej zelandii, góry pokryte śniegiem, w dolinach widoczne rzeki i jeziora
Panorama Parku Narodowego Aoraki/Mt Cook

GŁÓWNE INFORMACJE O SZLAKU

​Czas przejścia

2 godziny w tę i z powrotem.

​Dystans

Około 4 km w tę i z powrotem.

Różnica wysokości

330 m.

Utrzymanie szlaku

Bardzo dobre.

Trudność

Średnia. Szlak na całej długości jest podejściem pod górę.

❄️ W miesiącach zimowych na szlaku występuje duże zaśnieżenie, oblodzenie i zagrożenie lawinowe. Przed wyjściem na szlak należy odwiedzić/zadzwonić do biura informacji DOC w Aoraki/Mt Cook Village i zapytać o warunki panujące na szlaku.


MAPY🚶🏿 Ślad szlaku w aplikacji AllTrails.

📍 Poniżej lokalizacja miejsca, gdzie zaczyna się szlak Red Tarns Track.


CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?


Cieplejsze ubranie na wypadek załamania pogody.

Kurtkę przeciwdeszczową.

Krem przeciwsłoneczny (nawet w pochmurne dni słońce lubi dobrze przypalić).

Okrycie głowy.

Przynajmniej 1 l wody na osobę.DODATKOWE INFORMACJE


🚿 W Mt Cook Village Public Shelter przy początku szlaku można przygotować posiłek (bieżąca woda, zlewy, ławki, kosze na śmieci), skorzystać z toalety i wziąć prysznic (prysznice zamykane poza sezonem letnim).

🌐