top of page

MUELLER HUT ROUTE – Najlepsze widoki w Parku Narodowym Aoraki / Mt Cook


Schronisko Mueller Hut widoczne na tle lodowca w Parku Narodowym Aoraki Mt Cook National Park w Canterbury na południowej wyspie Nowej Zelandii
Mueller Hut

Spis Treści:

1) Główne informacje o szlaku

2) Nocleg

3) Mapy

4) Dodatkowe Informacje

5) Relacja z przejścia


Łatwo dostępny, choć wymagający szlak Mueller Hut Route, to szlak z najlepszymi górskimi widokami w Nowej Zelandii. Tutaj znajdziecie potężne lodowce, które nadal kształtują krajobraz. Uważni zaobserwują często schodzące lawiny pomrukujące w oddali. A na deser, lubiący ukrywać się za chmurami, najwyższy szczyt Południowych Alp, Aoraki/MountCook (3724 m n.p.m.). Popularne lodowce, Fox Glacier, czy Franz Joseph Glacier, nie umywają się do tego, co zobaczymy na Mueller Hut Route.GŁÓWNE INFORMACJE O SZLAKU


🕓 Przejście z White Horse Hill Campsite do Mueller Hut zajmie wam około 3,5 godz. + 20 min z Mueller Hut na Mt Ollivier – razem ok. 4,5 km w jedną stronę.


⭐ Wycieczkę można spokojnie zaplanować na jeden dzień, ale nocleg w Mueller Hut da możliwość obserwacji wschodu/zachodu słońca i usianego gwiazdami, pięknego nocnego nieba, pozbawionego świetlnego zanieczyszczenia.


💪 Szlak jest wymagający, prawie na całej długości idzie pod górę po 2200 stopniach, a następnie po głazach skalistym zboczem. Szlak jest dobrze oznaczony.


↕️ Różnice wysokości – 1168 m między najniższym i najwyższym punktem szlaku.


⚠️ Jesienią/zimą/wczesną wiosną na wyższych partiach szlaku występuje śnieg i lód, możliwa potrzeba użycia raków i czekana. Może występować znaczne zagrożenie lawinowe. Przed wyjściem w góry należy odwiedzić/zadzwonić do Aoraki/Mount Cook Visitor Centre, aby zapytać o warunki panujące na szlaku.

​Wymagana jest rejestracja na TEJ stronie przed wyjściem na szlak!NOCLEG


Do wyboru mamy dwie opcje na spędzenie nocy:

🏠 W schronisku Mueller Hut (rozwiń)

🎟️ Między listopadem i kwietniem, z powodu dużego zainteresowania, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja łóżka online lub przez Aoraki/Mount Cook Visitor Centre. Poza sezonem nie musimy nic rezerwować, obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, nocleg należy opłacić w biurze informacji DOC.


☝️ Chatka wyposażona jest w kuchenkę gazową, oświetlenie i materace. Zabierzcie ze sobą jedzenie, naczynia do gotowania i śpiwór.


🚾 Toaleta znajduje się kawałeczek od chatki i w zależności od warunków pogodowych i ilości śniegu, może okazać się niedostępna w trakcie zimowej wizyty.

W namiocie obok schroniska (rozwiń)


MAPY


🗺 Mapa topograficzna online.


🚶🏿 Ślad szlaku w aplikacji AllTrails.


📍 Poniżej lokalizacja początku szlaku Mueller Hut Route.


DODATKOWE INFORMACJE


🚽 Toalety dostępne na White Horse Hill Campsite i przy Mueller Hut.


🚿 W schronisku Mt Cook Village Public Shelter można przygotować posiłęk, skorzystać z toalety i wziąć prysznic (odpłatnie, prysznice zamykane poza sezonem letnim).


🌐 Główna strona szlaku Mueller Hut Route


🌐 Strona schroniska Mueller Hut


🌐 Strona z informacjami dot. zagrożenia lawinowego


🌐 Broszura informacyjna na temat szlaków w Parku Narodowym Aoraki/Mount Cook

RELACJA Z PRZEJŚCIA (rozwiń)

.


8 views0 comments
bottom of page